Правила прийому до закладу

36241789

ПОРЯДОК

зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти

Нормативні документи

Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освітиНаказ МОН № 367 від 16.04.2018 року

Наказ № 367 від 16.04.2018 р. Новий порядок визначає механізм зарахування дітей до закладів освіти для здобуття початкової, базової чи профільної середньої освіти за денною формою навчання; переведення учнів з одного закладу освіти до іншого; відрахування учнів із закладів освіти.

Терміни:

 вільні місця – місця, на які може бути зараховано дитину (дітей) у межах спроможності закладу освіти та нормативу наповнюваності класів, визначеного Законом України «Про загальну середню освіту»;

діти, які мають право на першочергове зарахування – діти, які проживають на території обслуговування закладу освти;

жеребкування – спосіб конкурсного відбору дітей для зарахування на вільні місця;

заклад освіти – початкова школа, гімназія, ліцей або інший заклад загальної середньої освіти, що забезпечує здобуття початкової, базової середньої та/або профільної середньої освіти;

спроможність закладу освіти – максимальна кількість учнів, яким заклад освіти в межах навчального року може забезпечити здобуття освіти за денною формою навчання;

територія обслуговування – адміністративна територіальна одиниця (або її частина чи окремі будинки), визначена й закріплена місцевим органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування за закладом освіти для забезпечення права кожної дитини, яка проживає на цій території, на здобуття початкової та/або базової середньої освіти в закладі освіти, що найбільш доступний та наближений до місця проживання дитин

Які документи необхідно додати до заяви?

Зарахування до закладу освіти здійснюють відповідно до наказу його керівника, що видається на підставі заяви одного з батьків дитини (чи повнолітньої особи, яка має намір здобувати освіту), поданої особисто (з пред’явленням документа, що посвідчує особу заявника) та за зразком згідно з додатком 1 до цього Порядку (далі – заява)

До заяви додають:

1) копію свідоцтва про народження дитини або документа, що посвідчує особу здобувача освіти (під час подання копії пред’являється оригінал відповідного документа);

2) оригінал або копію медичної довідки за формою первинної облікової документації № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду», затверджену наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16 серпня 2010 року за № 794/18089;

3) оригінал або копію відповідного документа про освіту (у разі наявності).

У разі наявності та за бажанням одного з батьків дитини до заяви можуть додавати оригінал або копію висновку про комплексну (чи повторну) психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини чи витягу з протоколу засідання психолого-медико-педагогічної консультації. У випадку подання копій документів, передбачених цим пунктом, оригінали мають бути подані до видання наказу про зарахування (крім документа, визначеного підпунктом 1 цього пункту).

Як діяти внутрішньо переміщеним особам, біженцям?

Діти або один з їхніх батьків, які мають довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, довідку про звернення за захистом в Україні, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту або якій надано тимчасовий захист, та які не мають одного чи обох документів, визначених цим Порядком, зараховуються до закладу освіти без подання зазначених документів згідно з цим Порядком. Діти, які не мають одного (чи обох) документів, визначених підпунктами 1 та/або 3 пункту 4 цього розділу, та довідки, передбаченої додатком 2 цього Порядку, зараховуються до закладу освіти згідно з цим Порядком. У разі відсутності свідоцтва про народження дитини та з метою сприяння в його оформленні керівник закладу освіти зобов’язаний невідкладно поінформувати орган опіки й піклування за місцем проживання дитини чи місцезнаходженням закладу освіти.

У випадку відсутності документа про освіту та з метою визначення класу, до якого має бути зарахована дитина, результати попереднього навчання можуть бути встановлені (у разі необхідності) відповідно до пункту 5 Положення про екстернат в загальноосвітніх навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 13 березня 2017 року № 369, зареєстрованого наказом Міністерства юстиції України від 26 березня 2017 року № 416/30284.

Де знайти інформацію про вільні місця  та територія обслуговування?

Зарахування дітей до початку й впродовж навчального року здійснюють винятково на вільні місця. Після зарахування дітей до закладу освіти їхній розподіл між класами відбувається в межах нормативу наповнюваності класів, визначеного Законом України «Про загальну середню освіту».

Зарахування дитини з особливими освітніми потребами до інклюзивного чи спеціального класу (з його утворенням у разі відсутності) здійснюють на підставі даного до заяви висновку про комплексну (чи повторну) психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини (чи витягу з протоколу засідання психолого-медико-педагогічної консультації).

Інформацію про закріплену за закладом територію обслуговування, спроможність закладу освіти, кількість учнів у кожному класі та, відповідно, наявність вільних місць у кожному з них обов’язково оприлюднюють у закладі освіти та на його веб-сайті (у разі його відсутності – на веб-сайті органу, у сфері управління якого перебуває заклад освіти), щороку впродовж двох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення, але не пізніше ніж за місяць до початку прийому заяв закладами освіти.

Мікрорайон обслуговування   

Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 46:

  • вул. Комкова 76-118 (парна сторона), 75-89 (непарна сторона)
  • вул. Котляревського 78, 80
  • вул. Стрітенська (Р.Люксембург) 2-28 (парна сторона)
  • вул. Робоча 82,84 (парна сторона), 123-139 (непарна сторона)
  • вул. Смольна  з 60 до кінця (парна сторона), 161
  • вул. Фрітаун з 151 до кінця (непарна сторона), з 74 до кінця (парна сторона)
  • вул. Олешківська (Цюрупинська) 1-22 (парна і непарна сторона)

Інформацію про наявність вільних місць оприлюднюють також упродовж двох робочих днів з дня появи вільного (вільних) місця (місць) протягом календарного року.

Наявність вільних місць на нашому сайті знаходиться Публічна інформація – Класи закладу Перейти

Хто відповідальний за достовірність документів?

За повноту й достовірність усієї інформації та усіх документів, що подаються до закладу освіти, відповідає згідно з вимогами законодавства особа, яка їх подає.

Як відбувається зарахування до початкової школи?

Заяву про зарахування дитини до першого класу закладу освіти, за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає ця дитина, та документи, визначені пунктом 4 розділу І цього Порядку, подаються до відповідного закладу одним з батьків дитини особисто до 31 травня.

Крім того заяви та документи, визначені пунктом 4 розділу І цього Порядку, до 31 травня можуть бути подані до інших закладів освіти (без обмеження їх кількості) для зарахування на вільні місця.

У разі наявності та за бажанням одного з батьків під час подання заяви може бути пред’явлено документ, що підтверджує місце проживання дитини чи одного з її батьків на території обслуговування закладу освіти, реквізити якого вказуються в заяві.

Упродовж 1 – 15 червня заяви про зарахування дітей не приймають, що не позбавляє права батьків подавати заяви після 15 червня на вільні місця. Присутність дитини під час подання заяви, жеребкування або її зарахування не є обов’язковою, не може вимагатися працівниками закладу освіти чи бути умовою її зарахування.

Зарахування до закладу у 1 клас на 2021/2022 навчальний рік

Прийом заяв на 2021/2022 навчальний рік – з 28  квітня 2021 року

Прийом відповідних документів у 1 клас – з 28 квітня по  30 травня 2021 року

Форма подачі заяви  та документів у 1 клас Херсонської загальноосвітньої школи № 46  – 

подача електронною поштою;

онлайн-реєстрація в ІСУО.

Якщо кількість заяв перевищує кількість місць?

Якщо станом на 31 травня кількість поданих заяв перевищує загальну кількість місць у першому (перших) класі (класах), зарахування дітей відбувається за такими правилами:

1) до 1 червня включно зараховують усіх дітей, місце проживання яких на території обслуговування закладу освіти підтверджене, а також дітей, які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту в цьому закладі, чи дітьми працівників цього закладу освіти, чи випускниками дошкільного підрозділу цього закладу освіти (у разі його наявності);

 2) до 15 червня включно на вільні місця зараховують дітей, які не проживають на території обслуговування цього закладу, за результатами жеребкування. процедуру проведення якого розробляють відповідно до Порядку, схвалюється педагогічною радою закладу освіти та затверджується його керівником;

3) до 15 червня включно зараховують на вільні місця та за умови утворення окремого (окремих) класу (класів) тих дітей, які не проживають на території обслуговування цього закладу, але мають бажання здобувати освіту за освітньою програмою, що використовується закладом освіти та затверджена Державною службою якості освіти України. У випадку якщо кількість поданих заяв перевищує загальну кількість місць у такому класі (класах), зарахування дітей відбувається за результатами жеребкування.

Як проводять жеребкування для зарахування дітей до закладу освіти на вільні місця?

Конкурсний відбір дітей для зарахування на вільні місця проводять за допомогою жеребкування.

Жеребкування проводять у період з 5 по 10 червня та визначають Порядком проведення жеребкування для зарахування дітей до закладу освіти на вільні місця.

Жеребкування є заходом публічного характеру, яке проводять за добровільною присутністю батьків дітей, які претендують на вільні місця, або уповноваженої ними особи (далі – учасники жеребкування) на засадах випадкової вибірки, прозорості та відкритості.

Під час жеребкування мають право бути присутніми представники засобів масової інформації та громадських об’єднань, зареєстрованих в установленому порядку.

Учасник жеребкування може звернутися зі скаргою до органу, у сфері управління якого перебуває заклад освіти, протягом двох робочих днів після оголошення результатів жеребкування.

Як відбувається зарахування до гімназії?

  1. Зарахування до 5-го класу закладу освіти І-ІІ або І-ІІІ ступенів відбувається після видання наказу про переведення до нього учнів 4-го класу цього ж закладу освіти. На вільні місця (у разі їх наявності) діти зараховуються в такому порядку:
  • до початку навчального року – діти, які мають право на першочергове зарахування;
  • у продовж навчального року – у порядку надходження заяв про зарахування.

У разі створення додаткового 5-го класу зарахування на вільні місця може відбуватися за результатами конкурсного відбору, який організовують та проводять відповідно до Порядку. У такому випадку оголошення про проведення конкурсного відбору оприлюднюють не пізніше 01 червня.

Зарахування до 6 – 9-х класів гімназії на вільні місця відбувається у порядку надходження заяв про зарахування.

Інформацію про кількість зарахованих учнів та наявність вільних місць оприлюднюють відповідно до Порядку.

  1. Для зарахування до закладу освіти ІІ або ІІ-ІІІ ступенів заяви подають до 31 травня включно.

Якщо кількість поданих станом на 31 травня заяв не перевищує загальної кількості місць у п’ятому (п’ятих) класі (класах) закладу освіти, конкурсний  відбір не проводять і 1 червня видають наказ про зарахування всіх дітей.

Якщо кількість поданих станом на 31 травня заяв перевищує загальну кількість місць у п’ятому (п’ятих) класі (класах) закладу освіти, до 1 червня включно заклад освіти оприлюднює оголошення про проведення конкурсного відбору. Конкурс має бути проведений і наказ про зарахування виданий до 15 червня включно.

Після 15 червня зарахування на вільні місця (за умови їх наявності) відбувається за результатами конкурсного відбору.

До 6 – 9-х класів переводять усіх учнів, відповідно, 5 – 8-х класів цього ж закладу освіти, які не виявили намір припинити навчання в ньому.

Зарахування до 6 – 9-х класів на вільні місця відбувається за результатами конкурсного відбору.

  1. Зарахування до 5-го класу дітей, які у 2018 і наступних роках були зараховані до 1 класу закладів освіти з поглибленим вивченням окремих предметів та профільним навчанням, відбувається за результатами конкурсного відбору.

Як відбувається зарахування до ліцею?

  1. Зарахування до 10-го класу закладу освіти І-ІІІ або ІІ-ІІІ ступенів відбувається після видання наказу про переведення до нього учнів 9-го класу цього самого закладу освіти, які не виявили намір припинити навчання в ньому й не були відраховані або переведені до іншого закладу освіти відповідно до цього Порядку. На вільні місця (у разі їх наявності) діти зараховуються шляхом конкурсу.

Для зарахування до закладу освіти ІІІ ступеня заяви подають до 15 червня включно. До закладу освіти ІІІ ступеня зарахування відбувається, як правило, на конкурсній основі.

Інформацію про кількість зарахованих учнів та наявність вільних місць оприлюднюють відповідно до Порядку.

У яких випадках конкурс не проводять?

Конкурс не проводять у випадку, якщо кількість поданих заяв про зарахування станом на 15 червня не перевищує загальної кількості місць у класі (класах) закладу освіти з урахуванням нормативу наповнюваності класів, визначеного Законом України «Про загальну середню освіту».

У такому випадку наказ про зарахування видають упродовж одного робочого дня, після якого зарахування відбувається на вільні місця в порядку надходження заяв.

У яких випадках конкурс проводять?

Рішення про проведення конкурсу має бути оприлюднене не пізніше наступного робочого дня після його прийняття та містити інформацію про дату, місце й час проведення вступних випробувань.

Конкурс (основні вступні випробування) має бути завершений упродовж двох тижнів із дня його оголошення (з врахуванням часу для подання апеляційних скарг відповідно до цього Порядку).

Як відбувається переведення учнів між закладами освіти?

Для переведення учня з одного закладу освіти до іншого учень чи один з його батьків (для учнів, які не досягли повноліття) має звернутися до обраного ним закладу освіти щодо можливості зарахування з відповідним письмовим зверненням (запитом) в довільній формі, зокрема необхідно надіслати його скановану копію електронною поштою.

Керівник закладу освіти впродовж п’яти робочих днів із дати надходження такого звернення (запиту) має надати заявнику письмову відповідь (зокрема необхідно надіслати її скановану копію на електронну пошту заявника) про наявність чи відсутність вільних місць у певному класі та, відповідно, можливість чи неможливість зарахування учня до цього класу.

У письмовому підтверджені можливості зарахування дитини має бути вказаний кінцевий термін для подання заяви про переведення та подання особової справи учня.

Які документи подають до закладу освіти, з якого переводиться учень?

  • заява одного з батьків учня (для учнів, які не досягли повноліття) або учня;
  • письмове підтвердження або його сканована копія з іншого закладу освіти про можливість зарахування до нього відповідного учня.

Кого відраховують із закладів освіти?

Із закладу освіти відраховують учнів, які:

1) здобули повну загальну середню освіту та отримали відповідний документ про освіту;

2) зараховані до іншого закладу освіти для здобуття повної загальної середньої освіти;

3) переводяться до іншого закладу освіти відповідно до розділу ІІІ цього Порядку;

4) вибувають на постійне місце проживання за межі України;

Про можливе відрахування батьки дитини та орган управління освітою за місцем проживання учня повинні бути письмово поінформовані у двотижневий строк до дня засідання педагогічної ради щодо можливого відрахування.

Рішення про відрахування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, приймається лише за згодою органів опіки та піклування.

ЗАКОН УКРАЇНИ
Про освіту

(Прийняття від 05.09.2017. Набрання чинності 28.09.2017 )

Стаття 12. Повна загальна середня освіта

4. Початкова освіта здобувається, як правило, з шести років. Діти, яким на початок навчального року виповнилося сім років, повинні розпочинати здобуття початкової освіти цього ж навчального року.

Стаття 13. Територіальна доступність повної загальної середньої освіти

1. Для забезпечення територіальної доступності повної загальної середньої освіти органи місцевого самоврядування створюють і утримують мережу закладів освіти та їхніх філій.

Кожна особа має право здобувати початкову та базову середню освіту в закладі освіти (його філії), що найбільш доступний та наближений до місця проживання особи.

Право особи здобувати початкову та базову середню освіту у державному або комунальному закладі освіти (його філії), за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає ця особа, гарантується, що не обмежує право особи обрати інший заклад освіти.